Kas teadsid, et tänapäeva kodud põlevad 8 korda kiiremini kui 50 aastat tagasi?

Kas teadsid, et tänapäeva kodud põlevad 8 korda kiiremini kui 50 aastat tagasi?

Tulekahju haarab terve ruumi ca 3 minutiga ning suits ja põlemisgaasid sisaldavad õlipõhiste materjalide tõttu surmavalt mürgist tsüaniidi.

Uuringud näitavad, et tulekahju kiire arenemise peasüüdlased on tänapäeva kodudes laialdaselt levinud õlipõhised tooted nagu plastik, kangas, laminaat jms. Kõlab uskumatult aga tänapäeva majapõlengud põlevad koguni kaheksa korda kiiremini ja tekitavad 200 korda rohkem suitsu, kui seda tulekahju oleks 50 aastat tagasi tekitanud.

Pool sajandit tagasi, kui villane või puuvillane diivan põles, ei esinenud materjalide tilkumist. See, mida me praegu näeme, on konkreetselt sünteetilise materjali sulamine, mille käigus veeldub tehismaterjalis sisalduv õli ja aitab jõudsalt kaasa tulekahju arenemisele.

Antud videos on võrreldud naturaalsete toodetega sisustatud kodu, sünteetilisi materjale sisaldava koduga. Nagu näha, siis sisuliselt 4,5 minutiga on kaasaegne kodu täisleekides. Maailmas pole päästeüksust, mis suudaks nii kiiresti sellele reageerida.

Paigalda koju suitsuandur KOHE või veendu selle korrasolekus.

30 aastat tagasi oli inimesel pärast suitsuanduri rakendumist aega hinnanguliselt kaheksa minutit kodust väljumiseks. Tänapäeval vähem kui kaks. Suitsuanduri puhul on oluline, et Sa häirele reageeriksid. Sina ju ei suru näppe kõrva, oodates millal patarei tühjaks saab!